Działki i domy na mapie

Chciałbyś w krótkim czasie stać się właścicielem domu? Niezależnie od tego, czy planujesz zakup domu na rynku wtórnym, czy też pierwotnym powinieneś w pierwszej kolejności uzyskać dostęp do ogłoszeń, które w wyczerpujący sposób prezentują oferty domów i działek wystawionych na sprzedaż. Sprawdź gdzie możesz znaleźć atrakcyjne ogłoszenia nieruchomości wystawionych na sprzedaż.

 

5 miejsc, w których znajdziesz ogłoszenia domów

Poniżej prezentujemy 5 miejsc, w których znajdziesz bardzo atrakcyjne oferty domów i działek przeznaczonych na sprzedaż. Poznaj ich zalety, wady, a także oceń, która metoda poszukiwania ogłoszeń będzie najbardziej atrakcyjna dla Ciebie.

 

1. Serwisy z ogłoszeniami nieruchomości

Obecnie portale z ogłoszeniami nieruchomości oferują absolutnie największą ilość ofert. W absolutnej większości usługa przeglądania ofert wystawionych do sprzedaży jest bezpłatna. Oznacza to, że jednym zasobem, który musisz zainwestować w znalezienie odpowiedniego domu to Twój czas.

 

Zanim jednak zaczniesz przeglądać oferty działek na mapie, zwróć uwagę na kilka kwestii:

  • Obrys działki – tylko nieliczne serwisy umożliwiają osobom wystawiającym domy na sprzedaż automatyczne wygenerowanie obrysu działki i dołączenie ich do ogłoszenia. Czy kształt działki ma znacznie przy wyborze domu? To pytanie jest raczej retoryczne, bo bardzo często to właśnie kształt działki ma decydujący wpływ na naszą decyzję. Nie sama wielkość działki jest istotna. Jeżeli bowiem posiada ona bardzo nieforemny kształt, może okazać się, że je efektywne wykorzystanie będzie bardzo trudne. Jeżeli planujemy późniejszą rozbudowę domu, dobudowę piwnicy albo określone zagospodarowanie działki będzie miało kluczowy wpływ na możliwość realizacji naszych planów. Korzystając z dobrych serwisów możemy już na etapie przeglądania ofert wyeliminować te działki, których kształt jest dla nas niewygodny.
  • Poprawność adresu – niestety bardzo często na wielu portalach nieruchomości spotkamy się z fikcyjnym adresem domu lub też całkowitym jego brakiem. Może to wynikać z wielu powodów. Po pierwsze, jeżeli agencja nieruchomości nie zastrzegła sobie wyłączności na sprzedaż domu, wówczas nie będzie chciała ujawnić prawdziwego adresu, aby przypadkiem transakcja nie została przeprowadzona z jej pominięciem. Z drugiej strony właściciele domu, który w danym okresie czasu pozostaje niezamieszkany, mogą mieć obawę o bezpieczeństwo domu. Informacja o sprzedaży domu może wiązać się z większym ryzykiem włamania do takiego domu. Dlatego też w takich sytuacjach bardzo korzystna okazuje się możliwość skorzystania z obrysu działki. Wówczas nawet nie znając dokładnie adresu, możemy ocenić czy działka posiada drogę dojazdową, a także czy jej lokalizacja jest dla nas atrakcyjna.

Jeżeli chciałbyś w pełni efektywnie wykorzystać swój czas na poszukiwanie ofert działek i domów wystawionych na sprzedaż, skorzystaj z serwisu GdzieDOM.pl. W tym nowoczesnym serwisie będziesz mógł przeglądać wystawione na sprzedaż domy i działki z dokładnym obrysem na mapie. Skorzystaj z funkcjonalności serwisu i znajdź w krótkim czasie nieruchomość, która idealnie odpowiada Twoim wymaganiom.

 

2. Ogłoszenia wystawione przez Krajową Radę Komorniczą

W serwisie KRK możemy znaleźć bardzo atrakcyjne oferty zakupu domów, które zostały wystawione na licytację komorniczą. Wszystkie działki wobec których toczą się postępowania egzekucyjne muszą być opublikowane w serwisie KRK w sekcji: obwieszczenia o licytacjach.

 

3. Lokalne tablice ogłoszeń

Wraz ze wzrostem powszechności internetu, ta metoda staje się coraz mniej popularna. Może się jednak okazać, że na slupie ogłoszeniowym znajdziemy bardzo atrakcyjną ofertę sprzedaży domu od właścicieli, którzy nie korzystają często z internetu lub ze względu na małą ilość czasu, chcą sprzedać dom niemal od ręki. Dlatego warto przejrzeć tablice ogłoszeń w lokalizacji, w której chcielibyśmy zamieszkać.

 

4. Biura nieruchomości

Ta metoda poszukiwania domu wystawionego na sprzedaż my tylu zwolenników, co przeciwników. Bardzo wiele zależy od samej agencji – jej zaangażowania, wiedzy pracowników, a także warunków współpracy, które określimy w umowie.

Dobre biuro nieruchomości ma dostęp do ogromnej ilości ogłoszeń. Co jednak ważniejsze ma doskonałe rozeznanie w zakresie atrakcyjności poszczególnych ofert. Agenci nieruchomości powinni w pierwszej kolejności precyzyjnie rozpoznać potrzeby Klientów, a następnie zebrać możliwie najwięcej ogłoszeń domów i działek, które odpowiadają konkretnym preferencjom Klienta. Dobry Agent odpowiedzialny jest także za zebranie wszystkich ważnych informacji na temat prezentowanego domu/ działki, tak aby kupujący mógł podjąć ewentualną decyzję o zakupie domu na podstawie rzetelnych informacji i danych technicznych. Decydując się na współpracę z biurem nieruchomości musimy jednak bardzo precyzyjnie określić warunki współpracy. Podpisanie wstępnej umowy, w której będzie zapis o wyłączności sprzedaży, może oznaczać, że nie będziemy mogli dokonać zakupu nieruchomości bezpośrednio lub we współpracy z innym pośrednikiem. Aby mieć pewność, że zawarta umowa z biurem nieruchomości nie będzie zawierała klauzul niedozwolonych lub klauzul sprzecznych z dobrymi obyczajami warto skorzystać z pomocy prawnika.

 

5. BIP

Jeżeli już określiliśmy dokładnie lokalizację domu, która nas interesuje, warto skorzystać z Biuletynu Informacji Publicznej. W sytuacji, gdy gmina decyduje się na sprzedaż działek lub nieruchomości zobowiązana jest do publicznego informowania o planowanej sprzedaży przynajmniej przez okres trzech tygodni poprzedzających procedurę przetargową.

 

Poszukujesz swojego domu marzeń? A może jesteś na etapie budowy lub remontu? Skorzystaj z naszych porad dotyczących zakupu, sprzedaży, budowy i remontu domu. Znajdziesz tutaj wskazówki fachowców, porady prawne oraz liczne inspiracje do aranżacji wnętrza domu oraz jego otoczenia. Doradzamy także czym kierować się przy zakupie domu, a także jak przeprowadzić rentowną transakcje kupna - sprzedaży nieruchomości.

 

Planujesz zakup mieszkania dla siebie? A może chciałbyś zainwestować w zakup mieszkania pod wynajem? Skorzystaj z porad na blogu. Doradzamy gdzie szukać atrakcyjnych ofert mieszkań wystawionych na sprzedaż. Podpowiadamy także, jak przygotować mieszkanie do sprzedaży, aby osiągnąć możliwie najwyższą cenę sprzedaży. Inspirujemy także do stworzenia niepowtarzalnych aranżacji wnętrz, które zachwycają. Podpowiadamy jak praktycznie i efektownie zagospodarować małą przestrzeń w mieszkaniu.

 

kontakt