Nieruchomości z obrysem na mapie

Planujesz zakup domu w konkretnej lokalizacji? Szukasz działki o określonych wymiarach, na której chciałbyś postawić swój wymarzony dom? Skorzystaj z funkcjonalności ogłoszeń z obrysami na mapie. Dzięki tej funkcjonalności w krótkim czasie znajdziesz działkę, która doskonale spełni wszystkie Twoje wymagania.

 

Na czym polega funkcjonalność obrysu?

Funkcjonalność obrysu na mapie polega na zaznaczeniu na mapie obszaru działki. To rozwiązanie jest niezwykle pomocne i praktyczne. Kształt działki to jeden z kluczowych parametrów decydujących o funkcjonalności działki. Często inwestorzy w pierwszej kolejności zwracają uwagę na powierzchnię działki. Należy pamiętać, że to jednak kształt działki, a więc długości boków oraz kąty pomiędzy nimi mają decydujący wpływ na wygląd przyszłego domu. Skorzystaj z serwisu GdzieDOM.pl, w którym znajdziesz ogłoszenia nieruchomości wystawionych na sprzedaż z dokładnym obrysem.

 

Zalety ogłoszeń z obrysem

Wybór i zakup działki to jeden z kluczowych etapów całego procesu budowy domu. Wybór działki o nietypowym układzie może sprawić, że nie będzie możliwa budowa domu w takim kształcie, jak tego oczekujesz. Warto także pamiętać o tym, że na zakupionej działce będziemy chcieli wygospodarować miejsce na podjazd, garaż, ogród czy część gospodarczą. Kształt działki jest więc jednym z kluczowych aspektów przy wyborze nieruchomości.

 

Dzięki obrysowi potencjalny kupujący może już na etapie przeglądania ofert przeanalizować dokładną charakterystykę działki i następujące aspekty:

  • kształt działki
  • rozmiar działki
  • usytuowanie domu względem stron świata
  • warunki zagospodarowania terenu

Kształt działki, a wygląd przyszłego domu

Kształt działki w dużym stopniu determinuje rozmieszczenie i wygląd samego domu:

  • Kwadratowa działka – to najbardziej uniwersalne rozwiązanie. Kwadratowy kształt pozwala z łatwością usytuować dom parterowy, jak i piętrowy. Decydując się na taką działkę mamy dużą dowolność w zakresie wyboru projektu gotowego.
  • Prostokątna działka – mała działka prostokątna może okazać się dość kłopotliwa. Pamiętajmy o konieczności zachowania obowiązkowych granic budowy domu od granicy działki. Uznaje się, że minimalną szerokością potrzebną do budowy domu jest wartość 16 m. Działki o małej szerokości mogą sprawić wiele problemów z budową domu z osobnym garażem. Ich plusem jest za to możliwość wygospodarowania miejsca pod ogród.
  • Działka o nietypowym kształcie – nietypowy kształt działki najczęściej przekłada się na problemy z budową domu typowego. Często nawet bardzo duża powierzchnia działki może nie być wystarczająca na budowę domu zgodnie z katalogowym projektem. Zachowanie wolnej od zabudowy powierzchni na granicy działki sprawia, że na budowę samego domu zostaje niewiele miejsca. Dlatego też działki o nietypowym kształcie często oferowane są w bardzo atrakcyjnych cenach. Jednym z najtrudniejszych powierzchni do zagospodarowania są działki trójkątne. Skośnie zbiegające się granice terenu najczęściej wymuszają konieczność wykonywania indywidulanych projektów. Z kolei działki w kształcie trapezu są często łatwiejsze do zagospodarowania. Niemniej jednak musimy pamiętać, że w katalogach znajduje się zdecydowanie mniejszy wybór domów zaprojektowanych z myślą o takim rozkładzie działki.